Inštalácia firemnej alebo domácej siete
Prvým krokom je návrh možností, z ktorých si klient vyberie tú, ktorá spĺňa jeho predstavu a možnosti rozpočtu. Vďaka nášmu odbornému poradenstvu je úplne jedno, či ste malá alebo veľká firma, či riešite vysokorýchlostný internet v nedostupnom teréne alebo jednoduchú domácu sieť.
Pri našich inštaláciach používame výhradne komponenty renomovaných značiek, ktoré máme odskúšané a zaručujú spoľahlivosť s minimom problémov pri samotnej prevádzke. Ponúkané riešenia máme overené v praxi, čím sa maximaliuje stabilita a dátového pripojenia.
Okrem návrhu a montáže sietí ponúkame aj monitoring a servis 24 hodín, 365 dní v roku. Náš servisný tím operuje nonstop, preto v prípade výpadku vieme zasiahnuť prakticky okamžite.
Realizujeme všetky práce spojené s pokládkou optických káblov. Od návrhu najoptimálnejšieho riešenia, cez výkop a pridružené stavebné úpravy a povoľovací proces, po konfiguráciu zariadení a testovanie pred zavedením do plnej prevádzky. Poradíme si aj s prekládkou trás, pretláčaním kabeláže pod komunikáciami, tzv. krtkovanie, ale aj s telekomunikačnými stožiarami a optickými trasami na kľúč.
Analýza požadovaných kritérií a prehliadka daného prostredia
Pri projektovaní sa berú do úvahy všetky vyžadované vlastnosti siete. V rámci technických, legislatívnych a finančných možností sa potom volí najvýhodnejšia alternatíva. Nákres sieťového prepojenia zobrazujúci jednotlivé sieťové prvky a ich postavenie v sieti.
Architektúra siete je dôležitá pre získanie prehľadu a obrazu o všetkých zariadeniach na sieti, o tom ako medzi sebou tieto zariadenia komunikujú a prenášajú informácie. Zvyčajná štruktúra pozostáva z jednej centrálnej stanice – rozbočovača, ku ktorej sú ostatné zariadenia pripojené paralelne.
Dôležitým faktorom je aj riešenie ako bude interná sieť pripojená k vonkajšiemu svetu internetom. Internet ku svojej práci potrebuje skoro každý počítač, čo zároveň ale prináša riziko útoku z vonku. Takúto sieť zabezpečíme v podobe nastavenia firewallu a antivírového softvéru.
Optické vlákna vykazujú vysokú rýchlosť prenosu dát s menším rizikom zarušenia ako pri bezdrôtovom prenose dát. V závislosti od funkcie siete je vždy dôležité zhodnotiť, či finančne nákladnejšie riešenie je jedinou cestou, a či nebude postačovať aj jednoduchší, i keď na prenos pomalší variant. Bezdrôtové pripojenie zväčša využíva bezplatné 5GHz pásmo, ktoré v závislosti od vzdialenosti a priestorových okolností stále ponúka prenosovú rýchlosť v desiatkach Mbps.